Chci otěhotnět
Jsem těhotná
Zdraví celé rodiny
Pro naše děti
Jsem máma
Nahlédněte
Partneři

Dotazy

Mohu se Vás prosím zeptat na jednu věc: pomohou mi čaje a tiktury i v případě, že mi právě lékaři oznámili že mám neprůchodné vejcovody? Také mi řekli že spontánně nikdy neotěhotním a budu muset spoléhat na lékaře a na IVF.

Předem děkuji za Vaši odpověď a jsem s přáním hezkého dne, S.

Dobrý den, děkuji za dotaz a důvěru.
Bohužel neprůchodnost vejcovodů bylinkovými čaji jako takovými neporazíte. Nemyslím si ale, že je nutné hned IVF. Vejcovody jdou zprůchodnit také laparoskopicky - je to rychlá cesta, ale účinná tak půl roku, vejcovody se opět začnou zneprůchodnovat.
Neprůchodnost může být způsobena srůsty nebo také parazity, kteří se ve vejcovodech usadí. Tam by byla šance na zprůchodnění přírodní cestou a za pokus to určitě stojí.
Organismus od parazitů lze vyčistit různými směsmi, čaji a potravními doplnky. Za neprůchodnost vejcovodů - pokud není způsobená srůsty je zodpovědný Roup dětský.
Je však také potřeba se vzdát cukru a veškerých sladkostí. Zejména hlísti a roupi milují cukr. Naopak si vybírejte velmi hořké nebo ostré a pálivé potraviny, například pepř nebo čili papričky. Hodně ČESNEKU.
Známou bylinkou na odčervení je pelyněk pravý.
Černucha setá neboli černý kmín je výbornou bylinkou či kořením na nejrůznější neduhy včetně parazitů ve střevech nebo i otravy jídlem. Celkově detoxikuje, pomáhá při odkašlávání, při trávících obtížích, dokáže vyvolat opožděnou menstruaci a dokonce podporuje i tvorbu mateřského mléka. Semena se užívají buď drcená jako přísada do pokrmů nebo se z nich dá také připravit čaj. Černucha má silné antibakteriální a antimykotické vlastnosti a její účinky na dezinfekci střeva jsou značné.
Dalším oblíbeným kořením se silnými dezinfekčními účinky je hřebíček. Kromě antibiotických, protivirových a protiplísňových vlastností rovněž vyhání parazity z těla. Je známý jako přísada do zubních past nebo do svařeného vína či jablečných kompotů i koláčů. 3 hřebíčky do konvice s čajem a během dne popíjet.
Je doporučeno jíst hodně syrové zeleniny, dýňových jader, okurek a rebarbory, můžete vyzkoušet grapefruitová jadérka či různé druhy aromatického koření jako je například tymián, oregano, bazalka, fenykl, kurkuma, kmín.
Jedna věc je vypuzení parazitů a druhá věc je nutno dodržovat zásadité prostředí v organismu.
Zásadité prostředí: OK BETA!! Nutno přestat jíst sladké!
Vypuzení parazitů: OK ALFA+ obsahuje Aloe vera, kurkumu a myrhu.
OK TAU+ obsahuje tykvový olej a rozdrcená semínka ostropestřce a dýně
OKG Factor base - vyčistí tlusté střevo díky zelenému jílu
Emulips Forte – obsahuje hořčiny
Na každého parazita platí jiná bylina
Česnek - nejlepší na všechny druhy, mimo to, že je to přírodní antibiotikum.
Okurka čerstvá, papaya - obsahuje enzymy, které rozpouštějí proteiny
Zrnka pepře, semínka vodního melounu
Hřebíček - obsahuje EUGENO a KARYOFYLEN - projdou krevním řečištěm a zabíjí parazity, larvy i vajíčka, dát 2-3ks do konvice společně s jakoukoliv bylinkou nebo jakýmkoliv čajem a popíjet.
Muškátový oříšek, ZAZVOR - čerstvý
Tymián - přírodní antibiotikum, které vydenzifikuje celé naše tělo
Fenyklové semínko - dát na stůl do misky, nechť celá rodina pojídá, navíc potlačuje chuť na jídlo a po čase se projeví na naší pokožce - zkrásní tím, že se lépe prokrvuje.
Chili papričky - pročistí skvěle celý trávicí trakt.
Vratič, pelyněk – hlísty
Protože nelze užívat všechno, doporučuji to dostupné a nejvíc prospěšné - česnek, hřebíček, Emulips Forte, Alfa, Tau, co nejvíce vynechat cukr a přidat ořechy, semínka a zeleninu - udržovat zásadité prostředí, to se jim nelíbí. Sice se o tom nepíše, ale předpokládám, že i drmek bude mít kladný vliv.
Budu moc ráda, když se mi ozvete, jak pokračujete, zda se pokusíte projít touto cestou nebo laparoskopií, či hned IVF. Rozhodně bych ve vašem případě zkusila ještě nezávislou konzultaci u jiného dr., pokud možno ne hned v Centru asistované reprodukce, tam se často nesnaží řešit příčinu neplodnosti, nabízejí rovnou IVF.

Přeji hezký den a držím palce***,


Nechutná mi drmek...
Kontryhel je skvělý, s tím problém nemám a asi ho budu pít celý měsíc, protože drmek opravdu pít nemohu.
I když si do něj dám med tak něco tak "nedobrého" pít asi nezvládnu.
Každopádně si od vás nechám poradit, jestli je ještě něco, co bych mohla brát, můj problém je ten, že nemám ovulaci, takže se snažím všemi možnými způsoby než přijde na nejhorší a já budu muset brát hormony.
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem L.

Dobrý den,
souhlasím, je hodně výrazný a fuj :).
Zkuste si z drmku udělat tinkturu, pro podporu ovulace je drmek jedinečný.

Výroba tinktury

100 g drmku trochu podrťte - rozbijte semínka, zalije se 0,5 litru 40% alkoholu (např kvalitnější vodka - dávám Pražskou). Louhuje se 7–14 dní, jednou denně je třeba výluh protřepat. Poté se přefiltruje. Vzniklou tinkturu je třeba uchovávat v tmavé lahvi.

Obvykle se užívá 20–25 kapek 3× denně. Můžete nakapat do deci vody, to už dáte :).

Ještě bych přidala vitamín E - v nabídce mám hodně osvědčený Emulips, který má 163% DDD vitamínu E. Navíc čistí trávicí systém, takže další látky přijaté v potravě a tekutinách se vstřebávají v maximálním možném množství. Emulips Forte je podobný a je vhodný k užívání i pro muže - obsahuje bioaktivní selen a zinek, které mají kladný vliv na množství a kvalitu spermií.
V případě objednávky můžete sloučit zboží z www.chciotehotnet.cz a www.zdravi-ok.cz a ušetřit tak na poštovném.
Držím palce a přeji brzký úspěch***.


Chtěla bych se tedy aktuálně zeptat, které bylinky jsou pro počáteční těhotenství prospěšné a popřípadě jak často je užívat.

Dobrý den, jelikož jsme se s partnerem rozhodli mít miminko a mně je 35 let, nechtěla jsem nic nechat náhodě a objednala jsem si u Vás bylinky na podporu otěhotnění. Chtěla jsem předejít případnému stresu, kdyby to nevyšlo, ale podařilo se napoprvé :-)
Chtěla bych se tedy aktuálně zeptat, které bylinky jsou pro počáteční těhotenství prospěšné a popřípadě jak často je užívat. S.

Dobrý den, moc gratuluji k otěhotnění a přeji, at vše probíhá hladce a k vaší spokojenosti.
Z bylinek, které jste si objednala bych v těhotenství užívala jen Shatawari - ajurvédskou bylinnou kávu a drmek. U drmku záleží, jestli budete trpět ranními nevolnostmi. V tom případě ho taky odložte :). Můžete jej pak užívat při kojení, zvyšuje laktaci.
Tinktury mají minimální dobu spotřeby 2 roky, ale konzultovala jsem osobně s Mgr. Podhornou a říkala, že je lze využít do 5 let. Pokud byly zavřené. Ty bych užívala až na srovnání hormonů, po ukončení kojení. Kotvičník můžete dát manželovi :), Shii take pročištuje - výborná.
Kontryhel lze užívat od 4. měsíce těhotenství, ale pokud bude vše vpořádku, není nutné.
Čaj báby Radnické podarujte nějaké kamarádce snažilce :).

Doporučuji projít i naši další nabídku - pro těhotné, děti a maminky.
Krásná a užitečná je také knížka Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství, kterou jsem právě získala do nabídky. Poslouží každému, kdo bylinky využívá. Co je bezpečné v těhotenství, je bezpečné i pro malé děti.
Přeji hezký den a ještě jednou moc blahopřeji, mám radost s Vámi!!,


Chtěla bych se tedy ještě jen ujistit s užíváním jenodtlivých bylinek:
- kontryhel: od počátku menstruace do cca ovulace
- drmek: od ovulace do mestruace
- čaj báby Radnické: přerušení po dvou měsících, jinak bez přestávky (?)
- Femigrad: bez přestávky (?) H.

Dobrý den, ano, jak píšete - kontryhel 1 pol. cyklu, drmek 2. pol. cyklu, do zjištění těhotenství. Poté, pokud budete schopna drmek ponechejte denně šálek, jinak postupně vysaďte, kontryhel vysadte hned po zjištění těhotenství.
Radnická celý cyklus dva měsíce a pak na měsíc vysadit. V těhotenství vysadit. Femigard se vysazovat nemusí ani v těhotenství.

Přeji hezký den a brzký úspěch***,


Je možné čaj užívat i po KET?

Dobrý den, po KET bych veškeré bylinné čaje vysadila. Vhodné je užívat Femigard, Emulips, Epam 12. Ty jsou stavěné i na těhotenství.

Držím moc palce, at to vyjde***


Objednala jsem si u Vás čaj na podporu otěhotnění dle báby Radnické + kapky Černý rybíz-maliník.
Na čaji je napsáno, že se doporučují 4 kůry a poté měsíc pauza.
Dle návodu by se měl pít asi 1/2 l ráno i večer. Já si to rozděluji že večer piji hrnek a ráno také. Je lepší udělat měsíc pauzu po dopití dvou balení čajů nebo případně doobjednat a pauzu udělat až po dvou měsících pití?ˇZačala jsem čaj užívat zhruba v polovině prosince.
Dále užívám čaj z kontryhelu a beru kyselinu listovou 800.
Čaj z kontryhelu se může užívat tedy celý měsíc, tzn. nepřetržitě?
Zkoušela jsem si udělat ovulační testy minulý měsíc zhruba v polovině cyklu a dle testů ovulace neprobíhá.
S přítelem se snažíme o miminko již rok. Nevídáme se tedy tak často, jelikož bydlí daleko,takže se vídáme jen víkendy, někdy i v týdnu.
Byli jsme na vyšetření v centru asistované reprodukce a mělo by být snad vše v pořádku. Ještě s přítelem bereme Macu a přítel Kotvičníkové kapky (i když ne pravidelně). M.

Dobrý den, děkuji za dotaz a důvěru.

Čaj pijte 2 měsíce, pak měsíc vynechejte, důležitá je pravidelnost. Místo kontryhele můžete na druhou polovinu cyklu přidat drmek nebo drmkovou tinkturu . Maca a kotvičník jsou fajn :).

Doplnila bych u obou vitamín E, nejlépe přijímaný ve stravě. Pro dodstatečný přísun máme kapky Emulips Forte, který můžete užívat oba /obsahuje bioaktivní selen a zinek, které jsou přínosem při tvorbě a kvalitě spermií, dále pak zvýšenou dávku vitamínu E v přírodní podobě, tedy nejvíce vstřebatelnou formu. Důležitou funkcí Emulipsu Forte je, že emulguje tuky přijaté v potravě a čistí trávicí trakt od tuků. Poté se všechny vitamíny, stopové prvky atd, které přijímáme v potravě, tekutinách i doplňky stravy vstřebávají ve větší míře. Přeji hezký den a brzký úspěch***

Dobrý den, paní Červeňasnká.
Brzy se bude blížit konec měsíční pauzy, kdy jsem před měsícem pila čaj na otěhotnění dle Báby Radnické. Mám si nyní objednat opět tento čaj znova nebo mohu zkusit jiný? Přemýšlím o nějakých kapkách ještě k tomu. Může být i kotvičník nebo ten je spíš lepší pro chlapy? Partner ho užívá.
Děkuji za radu a přeji hezký den. M.
 

Dobrý den,
pokud byl pro Vás čaj báby Radnické na pití příjemný, můžete jej ještě ponechat, jinak vyměňte třeba za čaj Mojžíšové. Z kapiček doporučuji Femigard, ten se bere na lačno 3x denně a dostatečný přísun vitamínu E, který je potřebný zajistíte Emulipsem. Oboje kapky se mohou užívat i v těhotenství. Femigard srovnává hormonální hladiny a Emulips čistí trávicí trakt a tím se potom do těla vstřebá mnohem více látek, které přijímáme potravou, doplnky i tekutinami.
S trojkombinací Radnická, Femigard a Emulips máme velmi dobré výsledky.
Při objednání Emulipsu na www.zdravi-ok.cz neplatíte další poštovné, objednávky se sloučí.

Přeji hezký den a brzký úspěch***,


Denní doba užívání čaje, padání vlasů po vysazení HA

Vaši zásilku jsem obdržela v pořádku již minulý týden.
Moc děkuji za Váš mail, překvapil mne a potěšil, není mnoho takových obchůdků na netu, kteří by poskytovali i takovýto servis.
Já toho tedy trochu využiji a zeptám se na radu, čaj jsem začala pít včera ráno jsem se po něm cítila svěží, ač se přiznám, že je velmi, velmi hořký, já mám ráda všechny možné bylinkové čaje, ale tato chuť je hooodně silná :-)
A večer jsem si ho dala 30 min. před spaním, tak jak je na návodu a nemohla jsem spát, je možné že některá složka je hodně povzbuzující?
Asi ho začnu pít spíše odpoledne, nevadí to ?
A ještě jestli mohu jednu otázečku, je to měsíc co jsem vysadila antikoncepci, a obávám se toho co to se mnou udělá, roky bojuji s padáním
vlasů, to je na dlouhé povídání a po přečtení všech možných diskuzí na netu, že po vysazení padají mnohonásobně víc, též pleť se tragicky zhorší, což už pozoruji, a jako žena velmi těžce nesu. Samozřejmě, že je pro mě prvotní, abych otěhotněla, říkám si, že to vše kolem
prostě vydržím, ale je to boj... strachy....
Tak mne jen napadlo,j estli neporadíte třeba nějaký čajík, který by pomohl dát tělo trošku po vysazení antikoncepce dohromady, včetně pleti...vlasů..... J.

Děkuji za dotaz a důvěru. U čajíku jsou spíše složky uklidňující, o žádné povzbuzující nevím, ale je možné, že některá z nich dodává Vašemu tělu potřebné látky, které chyběly, případně působením na hormonální sféru jste živější :).

Čaj určitě nemusíte pít striktně večer před spaním, pokud Vám dělá tyto "potíže", důležítá je hlavně ta pravidelnost a pokud možno nalačno, případně před jídlem.

K další otázce, pokud mají problémy padání vlasů příčinu v hormonální sféře, bylo by dobré udělat vyšetření štítné žlázy.
Pokud to tam bude vpořádku, z bylinek mě napadá lopuch a kopřiva, z kterých se dělá vlasová koupel. Uděláte nálev, vlasy opláchnete a vmasírujete lehce do pokožky. Vodu uchováte v chladu a můžete použít ještě další den. Nebo si udělejte nálev hodně silný a můžete jej i aplikovat přímo na pokožku rozprašovačem a masírovat. Případně z lopuchu udělat či koupit tinkturu a masírovat. Ale toto považuji spíš za druhotné, důležité je odstranit příčinu toho padání.
Doporučuji OK Tau+ a OK Omegu+ - můžete užívat souběžně nebo střídat. Začněte OK Tau, ten obsahuje jednak látky, které velice prospívají plodnosti a navíc obsahuje i vitamín E, který je rovněž potřebný. Vylepšuje pleť a nehty (vím z vlastní zkušenosti). OK Omega působí podobně, není zaměřena na pohlavní orgány, ale na prokrvení a zase obsahuje Pupalku dvouletou, která je báječná pro ženy. Rovněž velice stimuluje růst vlasů a zlepšení pleti.
Pokud budete objednávat z webu chciotehotnet.cz a zdravi-ok.cz, platíte pouze jedno poštovné.


Dobrý den, nedaří se mi otěhotnět.
Můžu se zeptat, co by jste mi doporucila z vaseho zboží?? A zda si ho mohu koupit v mém městě? D.

Dobrý den,
Bohužel na tak stručný dotaz nedokážu odpovědět :). Byla jste již u svého gynekologa? Dle něj jste vy a i partner vpořádku? Jak dlouho se již o miminko snažíte?
Postoupila jste již nějaká vyšetření, užívala někdy nějaké léky nebo doplňky stravy na podporu otěhotnění... ?

Na celkovou harmonizaci hormonální sféry můžete pít Čaj báby Radnické, užívat Femigard a pro zvýšený obsah vitamínu E doporučuji Emulips Forte nebo Emulips. To je takový základ pro ty, kteří příčinu proč se nedaří neznají, jsou z lékařského hlediska vpořádku a nebo chtějí snahu podpořit a tělu pomoci, ne ho plnit chemií. S touto trojkombinací máme doslova pozitivní výsledky :).
Čaj báby Radnické doporučuji po zjištění těhotenství vysadit.

Nabídka na eshopu je k osobnímu odběru pouze v Chomutově. Pro ostatní místa lze využít služeb České pošty.


Mohu to kombinovat i s přípravky, které jsem u vás koupila?
Dobrý den,
moc děkuji za mail a mám na vás otázku. Připravuji se na druhý pokus IVF. Už teď beru dle rozpisu Estrahexal, Estrofem a Utrogestan. Mohu to kombinovat i s přípravky, které jsem u vás koupila (Femigard, Kontryhel, čaj dle báby Radnické)? Mohu čekat nějakou reakci svého organismu?
Předem mnohokrát děkuji za jakoukoliv odpověď. P.

Dobrý den,
Kontryhel a čaj Radnicé užívejte do transferu, Femigard můžete užívat bez přestání i po zjištění těhotenství. Moc držím palce, aby to vyšlo***.


Dotaz na pití bylinkových čajů v počátku těhotenství

Chtěla bych se zeptat zda-li doporučujete v těhotenství vysadit čaj "Imunity a plodnosti" či je možné jej i nadále konzumovat? T.

Dobrý den,
gratuluji k těhotenství, z toho mám velikou radost :).
Bylinkové čaje na otěhotnění by měly být v těhotenství neškodné, přesto je doporučuji vysadit. Svou funkci už splnily :).


Samovolný potrat v prvním trimestru

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu nebo jen Váš názor. Snažili jsme se s přítelem o miminko, s oplodněním problém nemáme, ale bohužel, jsem pokaždé potratila (již 2x). Pokaždé se přestalo vyvíjet na 6.-7. týdnu těhotenství. Víte o nějakém přípravku, bylince, tinktuře, která by mé trápení mohla prolomit a plod "pomohla vyživovat" (pokud to tak mohu nazvat). Moc se kvůli tomu trápím...

Je mi moc líto, co prožíváte.
Nejsem lékař a tak nemohu stanovit přesnou diagnózu.

Příčin může být hodně, jistě nevypíšu všechny:

  • špatné spojení vajíčka a spermie (ale tam je pravděpodobnost opakování malá)

  • nedostatek progesteronu

  • nízká či málo prokrvená sliznice dělohy

  • špatná funkce štítné žlázy (vyšetření na doporučení obvodního)

  • buněčná imunita (MUDr. Madár - Pha Podolí, MUDr. Ulčová - Gallová - Plzeň)

  • genetická vada (Genetika se bohužel myslím provádí nejdříve po třetím abortu).

Tvorbu progesteronu lze podpořit užíváním odvaru drmku v době od ovulace do menzes.

Na růst a prokrvení sliznice dělohy je dobrý kontryhel a řebříček.

V případě zjištění těhotenství bych pro jistotu navštívila lékaře, aby napsal Utrogestan nebo Duphaston, neboť užívat drmek s těhotenskými nevolnostmi asi nebude jednoduché. Jinak s bylinkami v prvním trimestru raději opatrně.
Na celkovou harmonizaci hormonální sféry můžete pít Čaj báby Radnické, užívat Femigard a pro zvýšený obsah vitamínu E doporučuji Emulips Forte nebo Emulips. Více bych toho nekombinovala. Čaj báby Radnické po zjištění těhotenství vysadit.
Jestli štítná žláza plní své funkce si můžete nechat vyšetřit, srovnání podporuje Epam 12 Ženský .
Na vyšetření buněčné imunity Vás může poslat Váš gynekolog (bez doporučení se platí). Záleží, jak dobře s Vámi spolupracuje.

Budete-li mít další dotazy, ráda Vám je zodpovím.

Přeji brzké zdravé a bezproblémové těhotenství, určitě to vyjde!


Neplodnost - srůsty, endometrióza

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, který produkt od Vás by byl pro mě nevhodnější? Již dva roky nemohu otěhotnět, letos v dubnu jsem prodělala gyn. operaci (srůsty na vejcovodech a endometrióza). Lékaři mi nedávají moc šancí otěhotnět přirozenou cestou. Partner byl na spermiogramu, kde mu byla zjištěna snížená pohyblivost spermií a i to, že jich má málo. Po prázdninách bych měla podstoupit IVF. Moje obvodní lékařka nám ještě nabídla léčbu homeopatiky, je možné to zkombinovat i s nějakým přípravkem od Vás? Děkuji předem za odpověď. H.

Naše bylinné produkty lze s homeopatiky zkombinovat bez problémů.
Ve Vašem případě bych z čajů doporučila směs Endometrióza a Emulips Forte, který je vhodný pro oba partnery pro zvýšený obsah vitamínu E, jenž velice příznivě působí na plodnost, celkovou vitalitu a obranyschopnost. Navíc obsahuje biologicky aktivní minerály zinek, selen, rovněž potřebné k tvorbě spermií.
Oběma bych rovněž doporučila užívání Femigardu

Více prvků bych nekombinovala.


Snaha otěhotnět - nedaří se

Ráda bych se zeptala - od listopadu se pokoušíme o miminko, jim kyselinu listovou Q800 a calibrum babyplan, ale stále nic. Vím kdy mám ovulaci a milujeme se každý den skoro, ale stejně se nedaří. Jen bych se chtěla zeptat jestli někdo nebere i jiné tabletky co pomáhají k otěhotnění a taky jestli můžu otěhotnět i mimo plodné dny? Moc děkuji za radu, K.

Rozhodně nedoporučuji téměř každodenní styk s vyvrcholením partnera. Spermie pak nedozrávají a otěhotnění spíše oddalujete, ovšem i tak je možné, antikoncepce to není :-D. Pro plánované otěhotnění stačí styk 1x za 2-3 dny.
Pro zvýšený přísun vitamínu E doporučuji Emulips nebo Emulips Forte oběma partnerům, Femigard, ten je rovněž pro oba a nějaký z čajů na podporu otěhotnění.

Otěhotnění mimo plodné dny, pokud si je počítáte sama je možné. Hodně žen otěhotnělo i v době mestruace.


Škodlivost bylinek po početí

Snažíme se s přítelem o miminko a na Vašich stránkách jsem si objednala čaj báby Radnické, protože jsem na něj slyšela samou chválu. Chtěla jsem se zeptat, jestli pití čaje neohrozí případné početí v začátku, než se dozvím, že jsem těhotná a přestanu ho pít. Na hodně webech jsem četla, že by se bylinky v těhotenství pít neměly. Beru k tomu ještě Calibrum baby plan a používáme gel na podporu otěhotnění a příteli jsme koupila Selzink.

V samém začátku pití bylinného čajíku nové těhotenství neohrozí. Jakmile budete mít pozitivní test nebo krevní zkoušku, vysaďte. Selzink, Calibrum a gel na početí - dorá volba, pokud by se nedařilo doporučuji vitamín E, který má na plodnost velký vliv. V naší nabídce je Emulips, který má zvýšený obsah vitamínu E, užívat se může i v těhotenství, kdy zajišťuje správné trávení a pravidelné vylučování. Užívat doporučuji oběma partnerům.


Snaha otěhotnět - rok se nedaří

Dobrý den, prosím o radu. Snažíme se o miminko asi rok. Beru vitamíny Gravital a používám gel na podporu početí. Poraďte mi, jak podpořit otěhotnění v mém případě? Děkuji, B. Ch.

Nevím, jaká vyšetření již máte za sebou nebo zda jste ještě nic "nepodnikli".
Po ročním "snažení" je dobré navštívit gynekologa k základním vyšetřením. Ve Vašem případě je důležité zjistit, zda probíhá ovulace. Sama to můžete zjistit pomocí měření bazálních teplot. Skvěle je to popsáno zde: Měření bazální teploty. A můžete použít i ovulační testy. Na stránkách Rodina.cz najete i spoustu dalších užitečných informací. U partnera by byl vhodný spermiogram.
Na podporu ovulace a dozrávání vajíček je vhodný drmek.
Doporučuju oběma užívat vitamín E např. Emulips Forte vhodný i díky obsahu zinku a selenu a partner ještě Selzink nebo Zinkosel (dobrý na spermie). Je-li partner ochoten pít bylinky, může užívat např. Čaj na mužskou plodnost nebo Čaj na potenci a plodnost. Dobrý je také Čaj vitality a plodnosti
Vám bych doporučila Femigard nebo Epam 12 Ženský.
Z bylinných směsí je pro Vás vhodný Čaj ke zdárnému početí M. Treben nebo Čaj na otěhotnění dle báby Radnické.
Gel na podporu početí je dobrá volba, může zabránit případným imunologickým reakcím.


Spontánní potrat, zamlklé těhotenství - co užívat

Dobrý den, rádi bychom miminko. V loni jsem 2* potratila, leden zamlklé v 7.tt, září 11. tt spontánně. Dělali nám genetiku a vše v pořádku. Delší dobu piji kontryhelový čaj, užívám kyselinu listovou a Calibrum babyplan. Nyní jsem si objednala Emulips Forte XXl. Otěhotněla jsem vždy následující měsíc od snažení ale mám obavy že opět miminko nedonosím - nyní se opět snažíme, co dál můžu užívat? Děkuji L.

Velmi mě Vaše ztráta mrzí, sama jsem se stejným poblémem bojovala, takže vím, jak je to těžké.
Příčin může být samozřejmě hodně a odhalit by je měli odborníci.
Může se jednat o problém imunobiologický (MUDr. Madár v Praze nebo v Plzni MUDr. Ulčová Galová, doporučení musíte mít od svého gynekologa).
Problém může být také v krvi - srážlivost, mutace... Na ředění krve je možno ke kontryhelu přidat kopřivu. V případě užívání léků na ředění krve (warfarin, fraxiparin...) kopřivu vysadit a ostatní bylinky konzultovat s lékařem.
Nebo také může ztrátu způsobovat nedostatek progesteronu. Tady se dá pomoci užíváním Drmku obecného,
Dále je velice využívaný na srovnání hormonů Femigard a Epam 12 Ženský (tady pozor na alergii na včelí produkty).
Jinak já jsem brala ještě 1/6 anopyrinu denně, což taky není od věci, jedna moje kamarádka 3x potratila v cca 9 tt a pak začala brát také anopyrin a donosila 2 zdravé chlapečky. Ten se pak bere v těhotenství do 30 tt. Ale to nechám již na Vašem uvážení případně konzultaci s dr.
Emulips Vám schvaluji, je jedinečný i pro užívání jako prevence po celý život.


Zasílání do zahraničí

Mám dotaz jestli také odesíláte vase produkty do zahranicí a jaká je cena postovného v rámci EU.
Dekuji za brzkou odpoved. A.K.

Do zahraničí mimo Slovenska bohužel nezasíláme.


Nemůžu otěhotnět přes rok

Dobrý den prosím vás mohli byste mi poradit co mám dělat? Už přes rok nemužu otěhotnět a nevím co mám dělat. S pozdravem M.

Na takto zjednodušený dotaz nelze dobře odpovědět.
Po roce neúspěšného snažení je čas zajít ke gynekologovi, zda je vše vpořádku.
Pokud je vše u Vás i partnera OK, můžete užívat prostředky na podporu otěhotnění od bylinek přes Emulips (ten doporučuji každému - i partnerovi) až po tinktury.
Pokud chcete přesnější odpověď, je třeba vědět, zda jste již nějaké produkty užívala, zda jste byla u gynekologa, využila-li jste možnosti ovulačních testů, také můžete zkusit zjistit i sama, zda ovulujete dle Symptotermální metody hezky vysvětlené na Rodina.cz.
Přeji brzký úspěch a pokud budete mít konkrétnější dotaz, klidně napište, budu-li vědět, ráda poradím :).


Příprava před IUI

Dobrý den prosím Vás chtěla bych se zeptat co by jste mi doporučila když zanedlouho podstoupím IUI další pokus, problém není ve mě, ale v partnerovi, ale já mám nemocnou chlopeň tak i aby mi to neuškodilo. Emulips jsem zkoušela, ale nic ani po roce tak jsem dostala kontakt na Vás a ptám se co by jste mi poradila, jim Femibion 800 moc děkuji.
A ještě jsem zapomněla, že jim i chilli a teď jsem začala i s grepy kvůli sliznici! J.

Velmi mě mrzí Vaše obtíže s otěhotněním.
Femibion je skvělá volba, taky jsem ho brala :).
Abych Vám mohla lépe poradit, potřebovala bych vědět více, než co píšete. U Vás tedy doktoři neshledali žádný problém? Emulips jste brala celý rok? Berete prášky na ředění krve (kvůli chlopni)? Zkoušela jste již nějaké bylinkové čaje, tinktury, gely a podobně? Cyklus máte pravidelný? Trpíte třeba záněty vaječníků nebo jinými gynekologickými problémy? Byla jste již někdy těhotná?
Tak, a teď manžel :). Problém je v počtu a kvalitě spermií? Má už nějaké potomky?
Byli jste na nějakých vyšetřeních? (genetika, imunologie...)
Děkuji za odpověď, pokud mi nechcete nějaká choulostivá fakta sdělit, nic se neděje, jen abych Vám neporadila třeba bylinky, které by mohly spíše uškodit.

Dobrý večer, těhotná jsem již byla a to s mým partnerem, ale podařilo se po 2,5 letech a je to neuvěřitelné tvrdí doktoři. Cyklus mám pravidelný a netrpím žádnými problémy gynekologickými. Tabletky na ředěni krve neberu, jen na křečové žili, ale ty už půl roku taky ne jelikož bolesti ustaly. Brala jsem i přímo kyselinu listovou , ale byla jsem po ní strašně unavená. Partner má problém v tom, že má malý počet spermií, ale jsou dobře pohyblivé. Je kolostomik a tak když jí tabletky stráví je v menším množství a čaje mu nedělají dobře. A ještě trpí lupenkou, ale to strašně málo, patří to k nemoci. Máme společně syna 3 roky a je zcela zdravý, ale druhé se nám nedaří a to ani přes IUI, které jsme už zkusili, ale zatím nic tak zkoušíme dál! Moc děkuji za vaší radu, no snad jsem vše vypsala co je potřeba. J.

Děkuji za rychlou odpověď, ještě mi prosím napište, jak dlouho jste brala ten Emulips a v které době (např. rok zpět?). A za jak dlouho jdete na IUI a je-li s nějakou stimulací.
Během zítřka bych Vám napsala moje doporučení.
Chilli stačí od IUI do "srdíčka" cca 6-8 tt.

Dobrý večer Emulips jsem začala brát minulý rok v září a to až do října, jelikož jsem četla, že to po 3 měsících pomáhá a moje sestra prodávala produkty firmy OKG a já to tak měla i mnohem levnější, pak jsem si řekla, že mi to vůbec nepomohlo a tak s tím i přestala. Na IUI jdu v pátek vím, že je to už brzo, ale i tak se dá něco doporučit, neboť kontakt na vás jsem dostala až teď moc děkuji a je to bez stimulace.

Pokud Vy jste vpořádku, můžete podpořit hormonální činnost bylinkami, nejlépe Čajem báby Radnické, kyselina listová je důležitá, něco je ve Femibionu, a snažte se jíst tmavé zelené listy zeleniny, mrkev, kvasnice, játra, žloutek, meruňky, avokádo, dýně, fazole a celozrnné obiloviny, které ji obsahují.
Na podporu růstu sliznice je z bylinek dobrý kontryhel a na prokrvení řebříček.
Píšete, že Vám emulips nezabral, sice jste neotěhotněla, ale jeho půlročním užíváním jste své křečové žíly dostala do lepšího stavu, že odezněly bolesti a přestala jste brát prášky. A jak jste psala, problém je spíše u manžela. Jinak Emulips doporučuji brát preventivně stále, alespoň v základní dávce, je to výborná forma užívání vitamínu E, který zpomaluje stárnutí, chrání cévy a posiluje srdce a má pozitivní vliv i na celé trávicí ústrojí. A zrovna dnes jsem se dozvěděla, že paní co se rok snažili o miminko, začala brát Emulips Forte a po 4 měsících otěhotněla :). Je to prostě vitamín početí.
Jinak já jsem brala ještě 1/6 anopyrinu denně, což taky není od věci, jedna moje kamarádka 3x potratila v cca 9 tt a pak začala brát také anopyrin a donosila 2 zdravé chlapečky. Ten se pak bere v těhotenství do 30 tt. Ale to nechám již na Vašem uvážení.

Manželovi na zvýšení počtu spermií bych doporučila Femigard (ten můžete brát také Vy k bylinkovému čaji), jde o tinkturu, takže by ji mohl relativně dobře vstřebávat. Ze stopových prvků by potřeboval selen a zinek, ten se dá užívat v tabletách (Selzink nebo Zinkosel v lékárnách) nebo je obsažen v Emulipsu forte, což považuji taky za vstřebatelnější formu.
Na to zlepšení vstřebávání by pro manžela byla skvělá OKG Factor Base, ta je na to přímo stavěná.
Pokud už Vaše sestra s OKG nespolupracuje, mohu Vám stejnou slevu zařídit také. Samozřejmě záleží na Vašich finančních možnostech, kolik si můžete do těchto produktů dovolit investovat, je možno je brát i postupně, i když společným užíváním je působení násobeno. Jestli budete mít ještě nějaké dotazy, klidně pište, ráda Vám odpovím, pokud budu vědět.


Bylinky v počátku těhotenství - škodlivost

Chtela jsem se zeptat na bylinnou smes od pani Mojzisove. Jak se vysazuje v pripade zjisteni tehotenstvi? Pokud mam spravne informace, tak tento caj lehce stimuluji zenske hormony. Obavam se, zda jeho vysazeni nemuze byt rizikove, ale ani nevim, jestli se muze pit v tehotenstvi. Poradite mi, prosim?

Všeobecně doporučuji bylinky po zjištění otěhotnění vysadit, i když s největší pravděpodobností neuškodí. Vyvarujte se v prvních 3 měsících těhotenství kontryhelu. Neužívejte BYLINKY, KTERÉ MOHOU V TĚHOTENSTVÍ ŠKODIT:

Těhotné ženy by se měly vyvarovat požívání těch bylin, které ovlivňují prokrvení pánevní oblasti a mají vliv na činnost dělohy.

Neplatí to pouze pro bylinky ve formách čaje, ale také pro užívání masážních a vonných olejů, solí do koupele, krémů a mastí.

Aloe, Bazalka, Cedrové dřevo, Citronela, Hloh, Hřebíček, Jalovec, Jasmín, Kafr, Koriandr, Lékořice lysá, Majoránka zahradní, Máta polej, Mateřídouška, Medvědice, Myrha, Oregáno, Pelyněk pravý, Petržel, Přeslička, Rozmarýn, Saturejka zahradní, Skočice, Sporýš, Svízel, Tymián, Vodilka, Yzop.


Emulips a IVF

Dobrý den, již 15 let se snažím otěhotnět, bohužel se to nedaří. Mám za sebou 2x IVF a měla bych jít koncem roku na třetí. Doporučili byste mě Emulips, a jaký? A jak se dávkuje? Děkuji, N.

Je mi líto, že Vaše snažení je tak dlouhé a stále neúspěšné. Ráda bych Vám pomohla, ale vzhledem k tomu, že je to již 15 let, bylo by lepší, kdybych znala názor lékařů, zda jste oba s manželem vpořádku, jaká jste před IVF prodělali vyšetření, kolik Vám je roků atp.

Někdy bohužel i bylinky jsou bezmocné.
Emulips pomáhá otěhtonění vysokou dávkou vitamínu E, kterou obsahuje.
(Vitamín E je nejdůležitější antioxidant v těle. Jako takový chrání veškeré buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, proto pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení. Údajně také zlepšuje hojení ran. Má také pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk, zvyšuje plodnost a podporuje činnost nervového systému.)
Pokud budeme vědět, jaká máte za sebou vyšetření, můžu Vám k Emulipsu doporučit i některou z bylinných směsí nebo tinktur. Je třeba také vědět, jestli nemáte endometriozou, neberete léky na ředění krve atp.
Musím podotknout, že čerpám z bohatých osobních zkušeností, nejsem lékař.


Bylinky na otěhotnění - nedaří se otěhotnět

Dobrý den, múžete mi prosím doporučit nějáké bylinky na otěhotnění, šest let se pokouším otěhotnět a ted jsem po dvou umělých oplodnění a nic.

Ráda Vám doporučím pro Vás nejvhodnější produkty, výhodou však bude, když budu předem vědět, co jste již v minulosti Vy i partner užívali a jak se vyjádřil k Vaší schopnosti otěhotnět gynekolog. Je potřeba vzít v úvahu, jestli jsou u Vás či partnera i nějaké zdravotní překážky, či zda jste podle doktorů schopni mít potomka a pouze se nedaří.

Dobrý den, partner nemá žádné zdr. problémy, má udělaný i spermiogram,který je v pořádku, s předešlými partnery jsem po nějáké době otěhotněla, ale s nynějším mi to nějak nejde, máme snad všechna vyšetření z genetiky atd. a vše jsou v pořádku, podle doktorů jsme schopni mít potomka, akorát já mám nějáký trombofolní stav, který se při otěhotnění řeší anopyrinem a fraxiparinem, v minulosti jsme nic neužívali, letos mi bude 40 let, nějak se prostě nedaří. Chtěla jsem se ještě zeptat, když zatím neplánujem umělé oplodnění, ale chceme to zkoušet přirozeně, jestli si mám pořídit čaj báby Radnické nebo nějáký jiný?

Mrzí mně, jaká je Vaše situace, ale není třeba to vzdávat. Já jsem rodila ve 43 letech :).
Ohledně trobmofilního stavu doporučuji nečekat, až otěhotníte, ale preventivně brát 1/6 obyčejného anopyrinu nebo acylpirinu.
Dále je pro Vás důležitý příjem dostatečného množství vitamínu E, který odvádí z těla kyslíkové radikály, jež mohou bránit otěhotnění. Jeho příjem doporučuji formou kapiček Emulips nebo Emulips Forte. Z čajů bych doporučila hodně osvědčenou směs báby Radnické a z tinktur Femigard. Můžete koupit vše ve zvýhodněné sadě nebo si vybrat jen jednotlivé položky. Partnerovi i přes dobrý spermiogram doporučuji také užívat Emulips.
Vše jsou notifikované doplňky stravy bez vedlejších účinků, takže i v případě otěhotnění můžete pokračovat v užívání, pouze čaj báby Radnické bych po zjištění otěhotnění vysadila, i když taky neublíží.
Poslední radou je "nemyslet na to" ale to znáte, nejde to :(.


Čaj na otěhotnění dle báby Radnické - užívání bylinných směsí

Koupila jsem si u Vás Čaj na otěhotnění dle báby Radnické. Vůbec jsem se ale nikde nedočetla, kdy ho můžu začít užívat - jestli kdykoliv v měsíci, nebo po menstruaci apod..

Dále se chci se zeptat, zda-li ho můžu užívat zároveň s hormonální stimulací na IVF. Moc prosím o rychlou odpověď. Děkuji A.

Čaj můžete začít užívat ihned a i při stimulaci. Pokud zjistíte těhotenství, raději vysaďte.

Návod na přípravu a užívání je na etiketě


Kdy bylinky zaberou? Je možné zpoždění menstruace?

Chci se zeptat,zda-li užívání cca 14 dní čaje na otěhotnění, může způsobit zpoždění menstruace. A.

Příčin může být několik, je možné, že to způsobila bylinková směs, ale pravděpodobnější je, že se jedná o stresovou reakci těla - pokud jste v procesu přípravy na IVF, je to pro Vás velká psychická zátěž a zpoždění nebývá výjimkou. Nezbývá Vám, než vyčkat, až se menstruace dostaví. Držím palce, ať vše dopadne na 1 a jste v klidu.
Není možné, že jste otěhotněla? Mojí kamarádce se to stalo 2x. Poprvé zjistila těhotenství po dvouletém snažení, měli již doma vyzvednuté léky na IVF a měla začít chodit stimulovat - chlapeček :). Podruhé po čtyřech letech zjistila těhotenství ve chvíli, kdy jim poslali sms z lékárny, že jsou léky připraveny. Takže u ní se šlo jednoznačně o psychický blok.
Podporu a spoustu rad získáte na diskuzi http://www.rodina.cz/diskuse250.htm.

Dnes jsem našla slaboulinkou čárku (cca 5min po limitu) na testu. MS se mi nikdy nezpozdila, tak doufám, že budu mít takové štěstí, jako Vaše kamarádka (léky už mám také doma). Ve stresu jsem kvůli IVF nebyla, takže jsem to spíše přikládala bylinkám. Ale nikde jsem na netu nenašla, že by způsobovaly zpoždění MS. Myslíte, že mám čaj teď vynechat a vyčkat, co se z toho vyklube?

Dobré ráno :-),

vůbec nechápu, proč Vám píši, ale možná za to opravdu vděčím Vám a Vašemu čaji....foto viz. příloha :-). Dnes jsem byla na krvi, léky na stimulaci budu vracet a budu věřit, že po tom všem, čím jsem si prošla bude už jen dobře.
V pátek jsem přestala pít čajík...nevím, jestli pokračovat nebo ne. Prosím poraďte :-).

Hrozně moc Vám držím palce!!!! úplně mi to vehnalo slzy do očí :))) čaj snižte na poloviční dávku, pijte jen ráno, jakmile budete mít těhotenství potvrzeno z utz, vysaďte úplně, jen pro jistotu, tato směs neobsahuje kontryhel, takže by měla být bezpečná.
Budu moc ráda, když se mi ozvete, až budete vědět více.

Přeji hezký den a sílící //,


Užívání bylinkových směsí na otěhotnění

Dobrý den, dnes mi byly doručeny bylinky, které jsem si objednala (Čaj na otěhotnění dle báby Radnické). Ráda bych se ještě zeptala, od kdy je nejvhodnější čaj užívat. Mohu ho začít užívat kdykoliv nebo je vhodné ho užívat od některého dne menstruačního cyklu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den P.H.

Čajové směsi je možno začít užívat kdykoliv během menstruačního cyklu.